Уролог чоловічий лікар чи жіночий?
Як свідчать дослідження громадської думки, багато людей переконані, що уролог — чоловічий лікар, а гінеколог — жіночий.
Причина помилки пояснюється тісним взаємозв’язком між чоловічими статевими органами та сечовидільною системою. Більшість пацієнтів-чоловіків звертаються до уролога з приводу хвороб передміхурової залози. А це орган, який посідає чільне місце у функціонуванні чоловічих органів розмноження.
Проте є уропатологія, яка у чоловіків і жінок протікає однаково:
- хвороби сечовивідної частини нирок та сечоводів;
- утворення каменів у сечовивідній системі;
- пухлини сечовивідного тракту.
Також є урологічні захворювання, які, внаслідок анатомічних та функціональних відмінностей, у жінок і чоловіків протікають по-різному. Це запальні процеси сечівника (уретрити) та сечового міхура (цистити).
“Жіноча” та “чоловіча” патологія сечовидільного тракту
“Жіночим” урологічним захворюванням можна назвати цистит. Справа в тому, що цистит у чоловіків в ізольованому вигляді не трапляється.
Запальний процес може “прийти” до чоловічого сечового міхура знизу з довгого сечівника. У такому разі цистит протікає як ускладнення уретриту. Нерідко інфекція “спускається” зверху, як ускладнення простатиту, в таких випадках симптоми циститу поєднуються з ознаками запалення передміхурової залози.
Цистити у жінок розвиваються дуже часто. Це пов’язано з низкою особливостей жіночої сечовидільної системи:
- короткий широкий сечівник;
- відсутність звужень та вигинів уретри;
- мала дистанція між отвором сечівника та іншими природними отворами організму.
“Чоловічою” урологічною хворобою можна назвати уретрит, оскільки інфекція може тривалий час затримуватися в чоловічому сечівнику, не викликаючи симптомів з боку сечового міхура. У жінок інфекція відразу ж “проскакує” вгору, викликаючи цистит.
Загальне у лікуванні урологічних захворювань у жінок та чоловіків
Схильність хронічних запальних захворювань до тривалого перебігу
Хронічний простатит багато хто вважає невиліковним, настільки завзято протікає запальний процес. У жінок до затятого затяжного перебігу схильний хронічний цистит.
Лікування урологічних захворювань у чоловіків та жінок проводиться комплексно. Ряд заходів абсолютно ідентичний:
- дієтичне харчування (відмова від кислої, гіркої, солоної їжі, боротьба із закрепами);
- заборона алкогольних напоїв;
- нормалізація статевого життя;
- помірна фізична активність (прогулянки, гімнастика).
Також при хронічних запальних процесах сечовидільної системи слід уникати переохолоджень та тривалих струсів (трясіння під час їзди, прогулянки по пересіченій місцевості).
Ще один загальний момент у лікуванні хронічних урологічних захворювань у жінок та чоловіків — резистентність до хімічних препаратів. У переважній більшості випадків антибіотики можуть завдати більше шкоди, ніж користі.
Зв’язок із нервовою системою
Хронічні урологічні захворювання у чоловіків та жінок вкрай негативно впливають на стан нервової системи. Як центральної, так і периферичної.
Центральна нервова система страждає з низки причин:
- вплив ураження периферичної нервової системи на центр;
- виснаження при тривалому інфекційно-запальному процесі;
- хронічний стрес внаслідок неприємних симптомів (порушення сечовипускання, больовий синдром, нетримання сечі, порушення статевого життя).
Ушкодження периферичних нервів можуть бути дуже серйозні. В окремих випадках симптоми порушення сечовипускання у чоловіків та жінок зберігаються навіть після операцій з відновлення діяльності сечовивідного тракту.
Хомвіо®-Простан не лише для чоловіків
Німецький препарат Хомвіо®-Простан отримав свою назву завдяки численним результатам клінічних досліджень лікування хвороб передміхурової залози.
Така назва не зовсім справедлива, оскільки компоненти препарату безпосередньо на передміхурову залозу не впливають. Нормалізація стану пацієнта відбувається в результаті комплексного впливу на сечостатеву систему:
- протизапального (Populus tremuloides, Sabal serrulatum);
- спазмолітичного (Pareira brava);
- протинабрякового (Sabal serrulatum);
- болезаспокійливого (Populus tremuloides).
Тому натуральні компоненти Хомвіо®-Простан рекомендовані для лікування урологічних захворювань у жінок. Курсовий прийом препарату нормалізує процес сечовипускання, придушить хронічну інфекцію, звільнить від болю, попередить розвиток серйозних ускладнень.
При лікуванні гострих патологій, а також при терапії виражених загострень хронічних урологічних хвороб Хомвіо-Простан приймають у комплексі з іншими лікарськими засобами.
Хомвіо®-Нервін для підтримки нервової системи
Комплексне лікування урологічних захворювань у чоловіків та жінок передбачає відновлення нервової системи. Як показали клінічні дослідження, з таким завданням чудово справляється Хомвіо®-Нервін, компоненти якого поєднуються з Хомвіо®-Простан.
Біологічно активні речовини Хомвіо®-Нервін:
- нормалізують сон;
- усувають підвищену дратівливість;
- “вирівнюють” емоційний фон, оберігаючи від тривожності, нервозності та схильності до депресії;
- знімають пов’язаний з виснаженням нервової системи головний біль.
Хомвіо®-Нервін особливо показаний жінкам, оскільки містить специфічні “жіночі” компоненти, а хвороби нижнього відділу сечовивідного тракту тісно пов’язані з жіночою статевою сферою.
Курсовий прийом Хомвіо-Нервін також рекомендований для профілактичної підтримки нервової системи. Натуральні компоненти допоможуть за будь-яких стресових ситуацій — від життєвих катаклізмів (іспити, розлучення, переїзд) до гострих інфекцій (грип, ковид, пневмонія).