Лікування артеріальної гіпертензії при цукровому діабеті 2 типу

Таблетки від тиску при цукровому діабеті 2 типу

Особливості цукрового діабету другого типу

Цукровий діабет другого типу має кілька “народних медичних” назв, які лікарі здавна використовували поза міжнародною номенклатурою. Це “доброякісний” діабет “літніх” та “повних”, тоді як діабет 1 типу – “злоякісний” діабет “молодих” та “худих”.

Річ у тім, що цукровий діабет 2 типу розвивається після 40-45 років на тлі обмінних порушень у людей зі спадковою схильністю до  повноти. Механізм розвитку двох типів діабету різний, для 2 типу характерний м’якший перебіг.

Однак через свій “віковий” характер “доброякісний” діабет може ускладнюватись багатьма супутніми захворюваннями. У цьому ж віці розвивається первинна артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба, ГБ). 

Ця патологія також відноситься до захворювань зі спадковою схильністю і частіше вражає пацієнтів із надмірною вагою. Тому поєднання цих двох захворювань зустрічається досить часто, а підібрати таблетки від тиску при цукровому діабеті 2 типу непросто.

Проблеми лікування артеріальної гіпертензії при цукровому діабеті 2 типу

Основна проблема лікування підвищеного тиску у діабетиків полягає в тому, що багато стандартних антигіпертензивних препаратів негативно впливають на обмін глюкози.

Насамперед, це стосується популярних груп препаратів, які стандартно призначаються при артеріальній гіпертензії:

 • бета-адреноблокатори (бісопролол);
 • тіазидні діуретики (гідрохлортіазид, більш відомий як тіурекс).

Уникайте самолікування. Особливу небезпеку становлять “ліки від тиску”, що містять кілька діючих речовин.

На початковій стадії гіпертензії досвідчений лікар підбере препарат, що не буде посилювати обмінні порушення. Значні проблеми виникають на другій стадії розвитку захворювання, коли ефективно знизити тиск вдається лише за допомогою кількох груп лікарських засобів.

Чи можна обійтися без таблеток від тиску?

Чим небезпечний високий тиск у діабетиків

Якщо ви зайдете на сайт аптек по запиту “препарати для зниження тиску діабетикам”, то виявите, що більшість ліків мають припис “дозволено за умови”.

Справа в тому, що підвищений тиск вкрай небезпечний для діабетиків. І підвищений цукор, і гіпертензія негативно впливають на судини. Насамперед страждають судини “органів-мішеней”, які у цукрового діабету та артеріальної гіпертензії загальні:

 • серце;
 • головний мозок;
 • нирки;
 • судини очного дна.

Припис “дозволено за умови” означає, що препарат слід застосовувати, якщо інші засоби виявилися неефективними. При використанні “умовно дозволених” ліків слід бути обережними, тобто постійно контролювати тиск і рівень цукру в крові.

Артеріальна гіпертензія – патологія, схильна до поступового, але невпинного прогресування. З підвищенням артеріального тиску доводиться збільшувати дози антигіпертензивних препаратів та їх кількість.

Натуральні засоби

Сьогодні офіційна медицина перебуває у постійному пошуку засобів, які б дозволили відмовитися від шкідливих для діабетиків препаратів.

Пошук ведеться відразу в кількох напрямках:

 • профілактика для пацієнтів із груп ризику;
 • максимально рання діагностика;
 • пошук нових безпечних методів лікування.

Останній напрямок включає пошук діючих речовин з арсеналу “народної” медицини. Численні дослідження показали, що натуральні методи здатні надійно пригальмувати розвиток патології на ранніх стадіях захворювання.

На пізніх стадіях артеріальної гіпертензії при цукровому діабеті 2 типу використання натуральних методів лікування підвищує ефективність терапії та попереджає підвищення “лікарського навантаження”.

Хомвіотензин® проти високого тиску у діабетиків

Хомвіотензин® – німецький натуральний препарат, який використовується вже понад 50 років. Натуральні ліки дозволяють обійтися без антигіпертензивних лікарських засобів при “м’якій” артеріальній гіпертензії (показники до 160/90).

При більш високих показниках тиску Хомвіотензин® показаний до використання в комплексі зі стандартними антигіпертензивними засобами. Такий підхід дозволяє підвищити загальну ефективність терапії, загальмувати розвиток патології та попередити підвищення доз та/або кількості ліків.

В окремих випадках навіть вдається поступово скоротити дози препаратів, що вже приймаються (під контролем АТ).

В Україні були проведені клінічні дослідження, які довели ефективність Хомвіотензин® для лікування початкових стадій артеріальної гіпертензії при цукровому діабеті 2 типу. Результати досліджень фахівцям можна переглянути тут.

Тиск при прийомі Хомвіотензин® знижується поступово, тому не слід очікувати ефекту після першої дози ліків. Рекомендований тривалий курсовий прийом.

Хомвіотензин® – комплексний захист від ускладнень артеріальної гіпертензії та цукрового діабету

До складу Хомвіотензин® входить чотири біологічно активні компоненти, які взаємно доповнюють та посилюють дію один одного.

Зниження гіпертензії відбувається в основному за рахунок спільного впливу резерпіну та раувольфії, що блокують імпульси на підвищення тиску в центральній нервовій системі.

Додаткова цінність препарату – захист органів-мішеней. Прийом Хомвіотензин®:

 • нормалізує кровообіг у головному мозку (омела біла);
 • попереджає аритмії серця (глід і раувольфія);
 • підтримує функцію нирок (омела біла та глід);
 • очищає організм, сприяючи виведенню азотистих шлаків (омела біла та глід);
 • підвищує еластичність судин, відновлює кровообіг у нижніх кінцівках (глід).

Крім того, регулярний прийом препарату нормалізує ліпідний обмін, запобігаючи розвитку атеросклерозу. Це надзвичайно важливо, тому що пацієнти, хворі на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію, — група ризику атеросклероза судин з тяжким перебігом.