Інфекції сечового міхура доставляють дискомфорт у багатьох відношеннях, і жінки частіше страждають циститом через свогю анатомічну будову. Причина цього – уретра у жінок значно коротше, ніж у чоловіків. Тому бактерії, наприклад з кішківника, легше потрапляють в сечовий міхур.
Але можна взяти на озброєння прості і дієві поради, які можуть захистити від циститу. Ці поради особливо слід враховувати жінкам, які часто страждають інфекціями сечового міхура і хочуть знизити ризик повторення.
- Якщо ви хочете помочитися, не відкладайте це на потім, а відразу ж йдіть в туалет, так як повний сечовий міхур більш схильний до інфекцій. Сечовий міхур повинен бути повністю спорожнений. До речі, про сидінні на унітазі: намагайтеся ніколи не стикатися з сидінням унітазу, якщо ви не вдома./li>
- Для інтимної гігієни використовуйте мило і чисту воду.
- Після стільця важливо: підмивайтеся від передньої частини інтимної зони до задньої: Якщо ви будете робити це у протилежному напрямку, кишковим бактеріям буде легше проникнути в сечовід.
- Міняйте щодня нижню білизну.
- Віддавайте перевагу душу. Якщо ви схильні до циститу і полубляєте приймати ванну, бактеріям легше проникнути в сечовий міхур.
- Після статевого акту постарайтеся помочитися і уникайте переохолодження. Накиньте білизну.
- Тепло одягайтеся, якщо погода цього вимагає.
- Після купання в басейні або водоймі відразу ж зніміть мокрий купальник. Не сідайте на землю, підстеліть щось, краще гімнастичний килимок.
- Якщо вас все ж таки наздогнало запалення сечового міхура, приймайте теплі сидячі ванни або ванни для ніг, покладіть теплий вологий компрес на нижню частину живота (на голе тіло). Це послабить біль і спазми.
- Пийте побільше води, постарайтеся випивати 8 стаканів води на день. Це заспокоїть печіння при сечовипусканні, і бактерії будуть вимиватися з сечового міхура.
- При гострому циститі відмовтеся від кави, алкоголю, гострих прянощів, м’яса, молока, шпинату, цитрусових і полуниці, так як ці продукти дратують слизову сечовивідних шляхів.
- Якщо ви страждаєте на хронічний цистит, віддавайте перевагу лужній їжі: картоплі, фруктам, овочам, листовим салатам, овочевому бульйону. Ці продукти не містять харчових добавок, містять вітаміни і позитивно впливають на імунну систему.
- Зверніть увану на природні засоби від циститу.Трав’яні чаї дуже добре підходять в такі моменти: вони мають антибактеріальну, спазмолітичну і протизапальну дію. Листя берези, золотарник, хвощ, хондродендрон, осика, сабаль дуже добре допомагають при циститі.
- Для профілактики циститу рекомендований сік брусниці. Він може запобігти розмноженню бактерій в слизовій сечовивідний шляхів. Рекомендується випивати 1-2 склянки соку на день.
- Тренуйте м´язи тазу: це може допомогти при циститі. Жінки, у яких немає проблем, можуть профілактично тренувати тазове дно. У йозі та пілатесі є різні вправи для тазового дна або так звані вправи Кегеля, названі по імені їх автора Арнольда Кегеля.
- При циститі важливі розслаблення і спокій. Ослаблену імунну систему можна зміцнити за допомогою різних методів релаксації, таких як йога або аутогенне тренування.
Медикаментозне лікування циститу починайте тільки після консультації з лікарем! Багато лікарів призначають антібіоткі, якщо підтверджена бактеріальна інфекція. Якщо ви хочете впливати на цистит м’яко, комплексні рослинні препарати можуть доповнити традиційну медицину.
Потужна «трійка»
Pareira brava (хондродендрон повстяний
Populus tremuloides (канадська осика)
Sabal serrulatum (сабаль)
У комплексі ці рослини спільно діють по 4-ма напрямкам:
- протизапально
- болезаспокійливо
- антибактеріаьно
- спазмолітично
Ці рослини поєднуються в комплексному препараті Хомвіо®-Простан. І нехай вас не бентежить «чоловіча» назва препарату: перераховані властивості цих рослин ефективно діють на симптоми циститу у жінок.