Стрес на роботі, вчасно забрати дитину з садка, перевірити уроки у старшого, заскочити за покупками, приготувати вечерю та ще й прибрати. Уф, так і до стресу не далеко. Живучи в темпі «швидко і ще швидше», важливо не зірватися і зуміти зняти стрес. У цій статті ми розповімо, як можна досягти самовладання в повсякденному житті.
Як зняти стрес?
Мало кому вдається зберігати спокій і невимушеність. Як правило, цього потрібно навчитися.
Що таке незворушність? Це означає, що вас неможливо збурити, ніщо не може вивести вас із себе. Що таке рівновага? Рівновага – це баланс між думками, емоціями і вчинками. Стресові ситуації і складні рішення також можна розглядати як можливість змін. Так ви зможете багато чому навчитися на помилках і життєвих кризах. Кожна невдача – це крок вперед. Врівноважена людина має багато переваг перед людиною у стресі: врівноважений спокійніше і розумніше реагує на критичні ситуації та проблеми. І в результаті часто успішніший і щасливий в професії і стосунках. Так що навчитися керувати своїми емоціями варто: ви отримаєте від життя більше.
Існує безліч технік, які можуть допомогти вам позбутися стресу і переживань. Ми зібрали шість технік боротьби зі стресом для вашої врівноваженості і внутрішнього спокою.
Медитація на розслаблення та інші методи релаксації
Щоб зберегти рівновагу в стресових ситуаціях і навчитися на постійній основі знімати нервове напруження, рекомендуються такі вправи на розслаблення:
- Концентрація на диханні
Робіть усвідомлено глибокий вдих і видих протягом декількох хвилин. Повторіть цю вправу кілька разів. Так ви можете в гострих стресових ситуаціях придушити першу гіперреакцію і краще володіти ситуацієй. Цю техніку можна використовувати де завгодно, легко виконувати, і при цьому вона ефективна – усвідомленого дихання зазвичай буває достатньо, щоб зняти внутрішнє напруження і нервозність.
- Вправи на розслаблення м’язів
Прогресивне розслаблення м’язів – це одна з найвідоміших технік на розслаблення, яка зарекомендувало себе в стресових ситуаціях, – це прогресивне розслаблення м’язів. Для цього по черзі напружуйте і розслабляйте окремі групи м’язів тіла на кілька секунд. Найкраще поступово переходити від нижніх кінцівок до плечей. Як і дихальну вправу, прогресивне розслаблення м’язів можна непомітно використовувати практично в будь-якій ситуації. Крім того, ця метод релаксації через деякий час оптімально допоможе зняти напругу в тілі, так що фізично ви відчуєте себе більш розслаблено.
Результат: с каждым разом медитация будет даваться вам все легче.
- Медитація на розслаблення
Медитація також може допомогти вам досягти тривалого спокою в повсякденному житті. Виділіть десять хвилин кожен день, присядьте в тихому місці, закрийте очі і спробуйте відпустити свої думки, не зосереджуючись на них. Сконцентруйтеся на відчутних вами тілесних сигналах, наприклад пульсі, який ви можете відчути більш чітко. Не турбуйтеся, якщо ви спочатку відволічетеся на якісь думки. Регулярні тренування принесуть результат: з кожним разом медитація буде даватися вам все легше.
- Аутогенний тренінг
Дещо складніше прогресивної м’язової релаксації, але не менш ефективний метод релаксации. Зосередившись на певних коротких формулах (наприклад, «я вільна та бадьора») і картинках до них, які ви повторюєте про себе, ви навчитеся розслабляти своє тіло і розум. Через деякий час в вашому тілі повинна з’явитися певна важкість і тепло, які діють на розслаблення. Ляжте на спину, притиснувши руки до тіла. Якщо це неможливо, ви також можете виконувати вправу сидячи. Сядьте на табурет або стілець. Злегка зкруглите спину, злегка нахиліть голову вперед і вільно покладіть руки на стегна. Це так звана «поза кучера». Ця поза дозволяє максимально розслабити більшість мишц.Теперь сконцентруйтеся на правій нозі і повторюйте про себе: «Моя права нога важка», поки ви не відчуєте тяжкість у правій нозі. Крок за кроком подумки опрацьовуйте ноги, руки, верхню частину тіла і голову, поки не досягнете максимального розслаблення тіла. Оскільки аутогенне тренування напочатку вимагає деякої практики, для початківців рекомендується відповідний курс.
- Посміхніться!
Здається занадто просто, але це дійсно так: посмішка розслаблює і знімає напругу. І нехай вам не до сміху в повсякденних стресових ситуаціях – посміхніться і це допоможе вам зняти нервове напруження. Зазвичай достатньо двох хвилин посмішки, щоб відчути себе більш розслаблено і радісно. Ну а якщо ви хочете домогтися ще більшого ефекту і в вашому розпорядженні є окреме приміщення і навколо нікого, то можете голосно і від душі посміятися пару хвилин. Так гормони стресу, такі як кортизол, розщеплюються ще краще. Адже не дарма кажуть, що сміх – найкращі ліки.
- Йога
Це класика для розслаблення і рівноваги в повсякденному житті. Йога допоможе розслабитися після роботи і перед сном. Поєднання дихальних вправ, медитації та вправ на розтяжку ідеально підходить для здобуття внутрішнього спокою і незворушності. Глибокий, спокійний і усвідомлений вдих і видих грають важливу роль в йозі. Спокійне дихання, немов магія, яка допомагає свідомо відволіктися, заспокоїтися і позбутися нав’язливих думок.
Йога – це не тільки розслаблення. Йога зміцнює мускулатуру, тому може бути гарним доповненням до фітнесу. Якщо у вас немає особливих спортивних домагань, Інь-йога – гарний варіант. Інь-йога орієнтована на абсолютно спокійне розслаблення. Інь-йога досить пасивна в порівнянні з іншими видами йоги. Пози йогі виконуються повільно, сидячи або лежачи, без сильної м’язової напруги. Постава може бути не ідеальною, але максимально розслабленою. Якщо у вас дискомфортні больові відчуття під час вправ на розтяжку, ви можете відрегулювати положення так, як вам зручно. Не слід виходити за рамки своїх можливостей. Вирішальну роль тут відіграє позбавлення від емоцій і думок під час виконання вправ. Пози Інь-йоги тривають досить довго – від трьох до п’яти хвилин. Оскільки таких вправ безліч, бажано дізнатися про них заздалегідь. Незалежно від того, який стиль йоги ви виберете: навряд чи знайдеться вид спорту, найбільш підходящий для того, щоб відчувати себе в хорошій формі, фізично і емоційно.
Як ви бачите, ви можете спробувати взяти контроль над емоціями природними методами. Ваше тіло – Ваш інструмент.
Ліки від нервів
Ну, а якщо ви не можете впоратися самі, зверніться до натуральних лікарських засобів. Природа надає нам різноманітні натуральні речовини, які допоможуть м’яко зняти стрес і псіхоемоційне напруження.