Хомвіотензин

Хомвіотензин - Тиск завжди в нормі

 • м’яко і стабільно знижує тиск
 • перешкоджає різким стрибкам тиску
 • має сечогінний і антиаритмічний ефект
 • знімає нервове збудження
 • зменшує метеозалежність
 • надає мембраностабілізуючий і антиатеросклеротичний ефект
 • не знижує потенцію у чоловіків. Не протипоказаний діабетикам.

Лікарська форма. Таблетки. Біла, з дрібними, поодинокими включеннями коричневого кольору, двоопукла таблетка.

Назва та місцезнаходження виробника. Мауерман - Арцнайміттель КГ, Німеччина, Хенрі-Кнотте-Штрассе 2, Д-82343, Пьокінг, Німеччина / Mauermann - Arzneimittel KG, Germany, Heinrich-Knote-Strasse 2, D-82343, Pocking, Germany.

Фармакотерапевтична група. Комплексний гомеопатичний препарат. Лікарський засіб з гіпотензивною дією. Комбінації гіпотензивних препаратів.

Нормалізує внутрішньосерцеву гемодинаміку, скоротливість міокарда, тонус артерій, функцію нирок, м’яко знижує артеріальний тиск і стабілізує його. Механізм гіпотензивної дії обумовлений впливом на судиноруховий центр в довгастому мозку, зниженням серцевого викиду і загального периферичного опору судин, зниженням концентрації біогенних амінів (катехоламіну, допаміну) в центральній нервовій системі, спазмолітичною дією. Підвищує діурез і виведення азотистих шлаків, виявляє антиаритмічну, антиатеросклеротическое і мембраностабілізуючу дію. Виявляє легку седативну дію (зменшує відчуття тривоги, страху, депресії, емоційної напруги) за рахунок впливу на центральну нервову систему. Фармакокінетичні властивості не відомі. Діюча речовина резерпін швидко всмоктується після прийому всередину, 96% його зв’язується з білками плазми. Резерпін проникає через плацентарний бар’єр і виділяється з грудним молоком. Резерпін практично повністю метаболізується і виводиться з організму з фекаліями або сечею, період напіврозпаду становить від 4,5 до 271 години.

Показання до застосування.

 • Артеріальна гіпертензія Ι ступеня.
 • Як додатковий засіб у комбінованій терапії артеріальної гіпертензії ΙΙ ступеня.
 • Нейроциркуляторна дистонія.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості до його компонентів. Через наявність у складі препарату резерпіну його протипоказано застосовувати при депресивному стані, депресивних станах в анамнезі, шлунково-кишкових виразках, феохромоцитомі.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Перші ознаки поліпшення стану з’являються через 1 тиждень після початку лікування. При заміні Хомвіотензином блокаторів β-адренорецепторів, антагоністів іонів кальцію, інгібіторів АПФ (ангіотензин - перетворює фермент) або інших гіпотензивних препаратів останні приймають протягом першого тижня в половинній дозі разом з Хомвіотензином, на другому тижні - ¼ початкової дози, на третій - ¼ початкової дози через день, після чого їх можна скасувати, але за умови стійкої нормалізації артеріального тиску, і залишити тільки Хомвіотензин або комбінувати його з мінімальною дозою алопатичного кошти. Необхідно регулярно контролювати артеріальний тиск. Після прийому першої дози препарату можливе короткочасне посилення основних симптомів (гомеопатичний ефект першої дози). В цьому випадку необхідно тимчасово зменшити дозу або частоту прийомів і звернутися до лікаря. Гомеопатичні препарати при чутливому стані пацієнтів можуть викликати повторні симптоми (нові симптоми), при виникненні нових симптомів необхідно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря. Препарат містить лактозу. Не застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа або порушенням мальабсорбції глюкози-галактози. Клінічними дослідженнями доведено, що комбінований прийом Хомвіотензина з Хомвіо-Нервіном або з Хомвіокорином - N підвищує гіпотензивний ефект і покращує якість життя. Чи не знижує сексуальну потенцію у чоловіків. Особливі застереження. Застосування в період вагітності або годування груддю. Застосування препарату під час вагітності та годування груддю не вивчався, тому в період вагітності та годування груддю препарат використовувати не можна. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Діюча речовина резерпін на початку лікування може впливати на швидкість реакцій, викликаючи втому і порушення концентрації уваги, особливо при взаємодії з алкоголем, знеболюючими, антигістамінними, снодійними (барбітуратами), психотропними засобами, тому необхідно бути особливо обережними під час керування автотранспортом або при роботі з складними механізмами.

Діти. Відсутні дані про ефективність і безпеку застосування дітям.

Спосіб застосування та дози. Початкова доза препарату для дорослих визначається за показниками середньодобового артеріального тиску (АТ). Рекомендації з дозування наведені в таблиці.

Середньодобове АТ до початку лікування (мм. рт. ст.) / Кількість таблеток на прийом

Вранці Вдень Ввечері
Від 160-100 до 179-109 (в складі комбінованої терапії ) 2 1 1 *
Від 140-90 до 159-99 1 0 1

Таблетки приймають за 30 хв. до або через 30 хв. після прийому їжі, тримаючи в роті до повного розчинення. Курс лікування повинен бути не менше 4-6 тижнів. Після стійкої стабілізації показників артеріального тиску приймають підтримуючу дозу, яка визначається індивідуально лікарем. При перших ознаках кризу починають приймати по 1 таблетці кожну годину, але не більше 12 таблеток на добу.

Передозування. При прийомі великої кількості препарату (більше 12 таблеток на добу) можлива поява болю в животі, розлад шлунку або блювота. Передозування діючою речовиною резерпін може привести до седації, депресивного настрою, вираженої гіпотензії, брадикардії.

Побічні ефекти. Можливий розвиток реакції гіперчутливості до компонентів препарату, в тому числі свербіж. Що стосується діючої речовини резерпін, особливо його високих доз, повідомлялося про наступні реакції: з боку шлунково-кишкового тракту - збільшення моторики шлунково-кишкового тракту, шлунково-кишкові виразки, сухість у роті; з боку нервової системи - седативний ефект, депресивний настрій, сонливість; з боку серцево-судинної системи - брадикардія, ортостатичні порушення регуляції; інші реакції - відчуття закладеності носа, гінекомастія (у чоловіків). При появі побічних реакцій, неописаних в інструкції, необхідно повідомити лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії. Випадків несумісності Хомвіотензину з іншими лікарськими засобами не відомо. При одночасному застосуванні діючої речовини резерпін з сечогінними (тіазидні діуретики) може посилюватися дія резерпіну. Резерпін посилює дію інших гіпотензивних засобів, дія наперстянки, антиаритмічних засобів (хінідин), гнітючу дію алкоголю, аналгетиків, антигістамінних та психотропних засобів. Необхідно припинити прийом інгібіторів МАО не менше ніж за 14 днів до початку прийому Хомвіотензину. Таблетки Хомвіотензину можуть посилювати дію симпатоміметиків (відхаркувальні засоби, очні, назальні краплі). Резерпін зменшує дію засобів проти хвороби Паркінсона (леводопа). Куріння, вживання алкоголю і тонізуючих напоїв (чай, кава) може послаблювати дію гомеопатичних засобів. При використанні інших лікарських засобів потрібно повідомити лікаря.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Упаковка. По 25 таблеток в блістері; 4 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепту.

Клінічні дослідження ефективності Хомвіотензину в лікуванні

 • нейроциркуляторна дистонія (натуропатичні препарат Хомвіотензин у лікуванні хворих на НЦД в практиці сімейного лікаря. Г.І. Лісенко, О.Б.Ященко, КМАПО імені П.Л.Шупіка; Застосування препарату Хомвіотензину при синдромі артеріальної гіпертензії у дітей. С.В. Івановський, І.Н. Імнадзе, І. Г. Лебідь, Г.Є. Сухарева, А.В. Сидоренков, Т.М. Сивцева, кафедра госпітальної педіатрії Кримського державного медичного університету імені С.І. Георгієвського, Республіканська дитяча клінічна лікарня, м. Сімферополь).
 • Сучасні ефективні методики лікування вегетативних дисфункцій за гіпертензівнім типом у дітей; В.Г. Майданник, І.О. Мітюряєва, Н.М. Кухта, М.Б. Мойсієнко, Р.В. Терлецький; Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, м. Київ, Україна.
 • Порівняльній аналіз медикаментозного підходів лікування пароксізмальної вегетатівної недостатності у дітей; В.Г. Майданник, І.О. Мітюряєва, Н.М. Кухта, М.Б. Мойсієнко, Р.В. Терлецький; Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ, Україна.
 • гіпоталамічного синдрому (Хомвіотензин в лікуванні гіпоталамічного синдрому пубертатного періоду В.А. Музь, С.Т. Зубкова, Є.В. Большова, Т.Н. Малиновська, Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка АМН України, м. Київ).
 • артеріальної гіпертензії (Результати рандомізованого, подвійного сліпого, плацебо-контрольованого, паралельного клінічного дослідження препарату Хомвіотензину для лікування хворих на первинну артеріальну гіпертензію. Безродна Л.В., Давидова І.В., Шликова Н.А. Інститут кардіології імені М.Д. Стражеско АМН України, м. Київ, КМАПО імені П.Л. Шупика, м. Київ*; Клінічна і гемодинамічна ефективність Хомвіотензина у хворих м’якою і помірною артеріальною гіпертензією Л.Т. Малая, С.Н.Коваль, І.А.Снегурская інститут терапії АМН України, м. Харків; Оцінка ефективності та переносимості Хомвіотензина у хворих на гіпертонічну хворобу. Є.П.Свіщенко, Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеско АМН України; Оцінка ефективності та переносимості Хомвіотензина у хворих на гіпертонічну хворобу Дніпропетровської державної медичної академії, Г.В, Дзяк , асистент, Колесник Т.В. *; Вплив Хомвіотензина на структурно-функціональні показники роботи серця у хворих з ессенціальною гіпертензією. Бобров В.А., Давидова І.В., Шликова Н.А., Зайцева В.І. КМАПО ім. П.Л. Шупика, кафедра кардіології та функціональної діагностики; Вивчення клінічної ефективності Хомвіотензину і його вплив на ліпідний обмін, і функціональний стан судинного ендотелію у хворих на гіпертонічну хворобу похилого віку. Л.М. Єна, Л.П. Купраш, Є.С. Руда Інститут геронтології АМН України, м. Київ).
 • метаболічного синдрому* (Вплив комбінованої терапії Хомвіотензином і Хомвіо-Ревманом на перебіг гіпертонічної хвороби, асоційованої з метаболічним синдромом і гіперурикемією. С.М. Коваль, О.В. Мисніченко, Інститут терапії імені Л.Т. малої АМН України, м. Харків; Результати відкритого пілотного дослідження впливу препарату Хомвіотензин на вуглеводний і ліпідний профіль, а також препарату Хомвіоревман на рівень сечової кислоти в крові хворих на гіпертонічну хворобу Свищенко Є.П., Матова Є.А., ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеско» АМН України*; Лікування хворих з артеріальною гіпертензією в поєднанні з цукровим діабетом 2 типу: досвід використання Хомвіотензина. Г. В. Дзяк, Т.В. Колесник, М.А. Альхамс. Дніпропетровська державна медична академія АМН України, м. Дніпропетровськ).
 • Ефективність препарату Хомвіотензин у хворих з м’якою та помірною артеріальною гіпертензією, асоційованою з метаболічним синдромом. Туровська Т.В. Донецький національний медичний університет імені М. Горького, Інститут невідкладної і відновної хірургії імені В.К. Гусака, АМН України, м. Донецьк).

Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією або проконсультуйтеся з лікарем.

Хомвіотензин®, РП № UA/7743/01/01, наказ МОЗ України № 1810 від 04.10.2018. Термін дії реєстраційного посвідчення на території України необмежений.

Завантажити інструкцію